APSAUGA NUO SAULĖS

Ultravioletinė (UV) saulės spinduliuotė gali pakenkti žmogaus odai. Ji sukelia odos paraudimą ir nudegimą, fotosenėjimą, gali įtakoti odos navikinių susirgimų atsiradimą.  Apsaugai nuo UV spinduliuotės naudojami kosmetikos gaminiai, turintys UV filtrų. UV filtrai pagal veikimo mechanizmą skirstomi į:

1)      Cheminius

2)      Mineralinius

Cheminiai filtrai sugeria UV spinduliuotę pakeisdami cheminę struktūrą. Jie UV spinduliuotės energiją pakeičia nepavojinga šilumine energija. Tačiau atsiranda vis daugiau mokslinių straipsnių, įrodančių neigiamą cheminių UV filtrų poveikį: jie patys sukuria laisvuosius radikalus, kurie yra kenksmingi žmogaus organizmui, yra genotoksiški, gali neigiamai veikti endokrininę sistemą, sukelti alergiją.

Mineralinių filtrų veikimo mechanizmas kitoks. Jie veikia kaip skydas –  atspindi UV spinduliuotę. Kadangi mineraliniai filtrai yra neorganiniai junginiai ir veikia tik odos paviršiuje, nesukelia nepageidaujamo poveikio žmogaus organizmui.

UAB ODA LT sukurtas ir gaminamas Maskuojamasis jautrios odos kremas savo sudėtyje turi mineralinių filtrų. Taigi, produktas ne tik paslepia  nepageidaujamus odos nelygumus, ramina odą, bet ir apsaugo nuo neigiamo UV spinduliuotės poveikio! Nepriklausomoje laboratorijoje (J.S. Hamilton) buvo atliktas tyrimas, kuriuo nustatytas SPF 15. SPF (angl. Sun Protection Factor) apibūdina apsaugos nuo UV spinduliuotės laipsnį.  Tai reiškia, kad užsitepus šio kremo, 15 kartų ilgiau galima būti saulėje, nei be jo. Tyrimas atliktas su įvairaus amžiaus, lyties ir įvairaus fototipo žmonėmis pagal standarto EN ISO 24444:2010/PN-EN ISO 24444:2011 reikalavimus.

grįžti