KAIP APSAUGOTI ODĄ NUO ŠALČIO?

Jei reikėtų išskirti patį nemaloniausią metų laiką, ko gero, dauguma įvardintų įpusėjusį rudenį. Ir tai visiškai suprantama: spalis, lapkritis atneša ne tik vis didesnę vėsą, kritulius, vėjuotą, darganotą orą, bet ir didelius iššūkius saugant natūralų grožį bei sveikatą. Šaltuoju metų sezonu oda tampa itin pažeidžiama. Ji sudirgsta, ima skeldėti ir šerpetoti, kartais skausmingai įtrūksta, todėl labai svarbu ją saugoti ir priežiūrai naudoti kokybišką produkciją.

Kaip šaltasis sezonas veikia odą?

Šaltis, vėjas ir krituliai neišvengiamai veikia odą. Labiausiai kenčia mažiausiai nuo vėjo ir šalčio pridengta veido ar rankų oda. Šaltuoju sezonu natūrali odos apsauga –  hidrolipidinė plėvelė, praranda dalį savo savybių, todėl, esant prastoms oro sąlygoms, oda greičiau pažeidžiama, tampa jautri ir sudirgusi. Stipriai pučiantis vėjas dirgina odą, ji parausta ir įtrūksta. Kartais pažeidžiami ir gilesni odos sluoksniai – taip susidaro palankios sąlygos bakterijoms tarpti.

Daug bėdų, susijusių su oda, kyla ir dėl temperatūrų skirtumo: iš vėsaus oro patenkant į šiltas, sausas patalpas, mūsų oda patiria itin staigų temperatūrų šuolį – tai yra viena svarbiausių odos sausėjimo priežasčių.

Kaip apsaugoti odą?

Svarbiausia, saugant odą šaltuoju metų laiku, yra kiek įmanoma pridengti ją nuo šalčio ir vėjo. Antroji, itin svarbi taisyklė –  naudoti apsauginius, riebesnius odos kremus tiek prieš einant į lauką, tiek grįžus. Odai, vis dėlto sudirgus ir paraudus, patartina naudoti raminantį ir gydantį odos kremą, kurio sudėtyje yra drėgmės pusiausvyrą atkuriančių alantoino ir pantenolio. Odos jautrumą ir paraudimą mažina kremai su vaistinės ramunės žiedų ekstraktu, turinčiu gydančiųjų, raminančiųjų savybių. Neretai vėjas ir šaltis pažeidžia gilesnius odos sluoksnius  =  tokiu atveju labai svarbu naudoti atkuriamąjį kremą, skatinantį odos regeneracijos procesą. Temperatūrų skirtumas lemia odos sausėjimą, todėl atkuriamasis kremas sausai, jautriai odai vos grįžus į namus – idealus sprendimas palaikyti optimalią odos drėgmės pusiausvyrą. Odos būklė sparčiau gerėja tuomet, kai papildomai naudojamas ir atkuriamasis serumas. Atkuriamasis serumas su vitaminu C ne tik padeda ląstelėms greičiau atsinaujinti, bet ir mažina jautrumą, maitina išsausėjusią odą.

 

grįžti

Kosmetologai dirbantys su Oda profesionalia kosmetika